Jeigu manote, kad Jūsų namams reikėtų jaukių detalių, prisiminkite, kad jaukumą ypač kuria rankų darbo daiktai. Rašykite savo idėjas man, rasime geriausią sprendimą. Daugiau ir įvairesnių dekoruotų pakabų rasite kūrybos darbų fotogalerijoje.
Šiandien populiariam minimalistiniam (minimal art) interjerui ypač būdingos slankiojančios sienos-durys, šviesių spalvų deriniai su tamsiais, o svarbiausia – visko funkcionalumas ir pragmatiškumas. Būstams brangstant, mūsų gyvenamosios erdvės sumažėjo, tačiau psichologiškai žmogui vistiek reikalinga erdvė, todėl imta ieškoti būdų sukurti tokią erdvę, kuri, nors ir nedidelė, bet būtų patogi, paprasta ir joje žmogus nesijaustų suspaustas.
Didesnės nei yra erdvės efektas gali būti sukuriamas optiškai padidinant ją šviesiomis sienomis, baldais, specialiu apšvietimu, neperkraunant erdvės nereikalingais daiktais ar baldais.
Dažniausiai tokioje erdvėje dekoratyvūs elementai taip pat atlieka kokią nors funkciją – tai gali būti dekoratyvus šviestuvas, dekoratyvi kėdė, stalas ar kitas buityje reikalingas daiktas, kuris tuo pat metu yra funkcionalus ir puošybinis. Štai kodėl buvo sumanyta šaltokai atrodančią – baltą balto koridoriaus drabužinę truputį sušildyti, apgyvendinant joje dekoruotas medines pakabas. Pakaba – reikalingas daiktas, atlieka kasdienę savo funkciją, tačiau specialiai dekoruota ji suteikia spintai jaukumo ir psichologiškai pakelia nuotaiką.
Kalbant apie būsto Feng Shui, spalvos bei 5 pagrindinių elementų (medžio, ugnies, žemės, metalo, vandens) derinimas – svarbūs namų jaukumui, gyventojų pilnatvei, santarvei užtikrinti. Todėl ne tik kurdami namų aplinką, bet ir derindami puošybos elementus galime vadovautis kai kuriais esminiais principais.
Reikėtų, kad namuose vyrautų visų 5 elementų detalės ir kad jos būtų išdėstytos kūrimo ciklo principu.To principo nepažeisdami, galime valdyti savo namų erdvės poveikį sau. Taip pat reikia, kad elementus atitinkančios spalvos būtų parinktos vienai iš keturių krypčių – rytinei, pietinei, šiaurinei arba vakarinei, priklausomai nuo būsto orientacijos.
Tačiau net ir nepaisydami mums, vakariečiams, iki galo nesuprastų Feng Shui principų, mes, dekoruodami savo būstą, galime labai pagerinti arba pabloginti savo pačių savijautą namuose. Todėl reikia pasitelkti savo pačių nuojautą, pasivaikščioti po savo namus ir įsiklausyti ką jaučiame, kaip jaučiamės, ko trūksta arba ko norėtume.
Svarbu atkreipti dėmesį, kaip spalvos veikia žmogaus būseną – aktyvina, ramina ar harmonizuoja. Tuomet reikėtų atsižvelgti į patalpų paskirtį renkantis dekorą bei spalvas. Ir jeigu matome, jog namuose labai trūksta kokios nors spalvos arba elemento – mažomis bet funkcionaliomis detalėmis galime papildyti vidinę namų energetiką tuo, ko trūksta.
Jeigu Jūsų namų sienos – baltos, grindys ir baldai – mediniai, turėtumėte jausti švaros ir harmonijos pojūtį. Aišku, kad medis – šildo, o balta spalva – šaldo. Drauge jie dera. Tačiau jei ir kiti dekoro elementai bus tik balti arba tik mediniai – taps nuobodu. Todėl natūraliai kyla noras įvesti į namus dar porą spalvų. Vieną – aktyvuojančią (ugnies – geltoną, oranžinę, raudoną), o kitą – raminančią (mėlyną, žalią). Pasitelkę vidinę nuojautą, suprasime, kad medis ir žalia – puikiai dera. Todėl šiam – baltam būstui papuošti, drąsiai galime rinktis augalinius motyvus ir žalią spalvą. Dėl antrosios spalvos – reikia žiūrėti, į kurią pusę yra būsto langai (arba – konkrečios patalpos). Jeigu jie – į pietus, vadinasi, saulės bus nemažai. Galbūt saulė pati atliks spalvos funkciją ir mums nebereikės painioti čia raudonos ar oranžinės. Jeigu būsto langai – į vakarus, reikėtų pagalvoti apie šildančių spalvų užuolaidas – kažką, kas namuose mus nuteiktų ne tik ilsėtis, bet ir dirbti, kurti, mąstyti.
Svarbiausia, ko nereikėtų pamiršti – nepersūdykite savo aplinkos spalvomis, detalėmis, daiktais. Kad gerai jaustumėtės savo namuose, juose turi vyrauti „tvarka chaose". Nes nei steriliai tvarkingoje, nei baisiai sujauktoje patalpoje negalėsite nei dirbti, nei ilsėtis.
Tuo vadovaujantis, šio nedidelio buto drabužinėje atsirado 5 jaukios pakabos su žaliais augalų motyvais. Vaikiškos pakabos truputį „palinksmintos" – drugeliu ir bitinėliu. Suaugusiųjų – santūrios, bet jaukios. Drabužinėje įsivyrauja marga tvarka
Linkiu jaukumo ir Jūsų visų namams! J
|