Sunday, 2019-08-18, 12:57 PM
Logged in as Guest | Group "Guests" | RSS

IEVA GALLERY


Publisher

Main » Articles » 2014 Dienoraštis/diary/dagbok » metai

Plaukų šampūno receptas. Išbandytas.

Maždaug prieš pusantrų metų rašiau apie savo grožio procedūras, įrašas čia. Ten buvo ir mano eksperimentai su natūraliu, namuose daromu šampūnu, tiksliau kalbant, plovikliu. Tada dar nedrąsiai bandžiau pasakyti, jog gyventi be pirktinio šampūno ne tik įmanoma, bet yra absoliučiai naudinga plaukams, neminint piniginės. Kadangi praėjo nemažai laiko ir mano plaukai per tą gražų laiką ne tik sutvirtėjo, pagausėjo, pagražėjo ir t.t., tiesiog auga kaip kokiai šešiolikinei mergiotei, blizga,  labai retai reikalauja pakirpimo (turiu galvoje galiukus, nes anie beveik nesišakoja).  Bet užvis geriausia, kad juos pakanka plauti vos kartą per savaitę. O susiklosčius nepalankioms aplinkybėms, pvz. kelionėje, nesant karšto vandens ir t.t., 10 dienų išvaikštau kaip nieko. Atrodo baisu, nes atseit plaukai irgi susitepa, dulka ir pan.? Na, sutinku, jei vaikščioti palaidais, kad jie tas dulkes rinktu, tada gal. Bet iš tiesų, kai jie tokie ilgi, čia man visos ilgakasės pritartų, nėra nieko geriau, kaip plaukai, supinti į kasą. Kasą pinu kasdien, kartais eksperimentuoju su įvairiais kuodeliais, sukiniais ir pan. O vasarą dar ir galvos apdangalą mėgstu, kepuraitę arba skrybėlaitę,  tad nesipurvina tie plaukai, juk po purvus nesivolioju.:)

Na, bet užtenka čia tų pagyrų mano plaukams. Aš vis dar toliau eksperimentuoju, nes, kaip ir kiekvienai turbūt moteriai, net ir geriausias šampūnas pabosta. O aš, pasidomėjusi ajurveda ir norėdama permainų, sumaniau pasidaryti kitokį ploviklio variantą. Kadangi ir šį jau išbandžiau, tai drąsiai dalinuosi, ir dargi raginu nebijoti, pasitikėti ir džiaugtis atsigavusiais plaukais.

Tiesa, vienas niuansas: įtariu, kad šitie mano plovikliai tinka toms, kurios liaujasi plauti plaukus pirktiniais šampūnais, bei plaukai iš tiesų atgauna pusiausvyrą. t.y. susibalansuoja riebalavimasis, plaukų oda yra sveika, nei per sausa, nei per riebi. Tuomet plaukai priima visus ingredientus "atvirai" ir be pasipriešinimo, be cheminių trukdžių, gal todėl tas poveikis ir yra. Jei naudojate daugiau priemonių plaukams, tokių kaip lakai, putos ir kt., ko gero, šie plovikliai nesugebės susidoroti su visa chemija, tad nėra ko tikėtis gero rezultato.

 

Naujasis mano ploviklis yra toks:

2 a.š. džiovinto rozmarino užpilami vandeniu (apie 1dl) ir virinami ant silpnos kaitros kokias 5-7min. Gaunasi kvapni rudos spalvos ištrauka.

savo ilgoms kudloms imu 1,5 a.š. sodos (tos pačios paprastosios). Trumpiems plaukams pilnai pakaktų ir nepilno šaukštelio. Nepamirškite, kad soda yra tas tikrasis ploviklis šiuo atveju. Būtent ji šalina nešvarumus. Bet ji yra ir tai, kas šiurkština, taigi, nepadauginkite.

1 v.š. citrinos sulčių.

pora lašelių mėgstamo kvapo eterinio aliejaus.

 

Aš pirmiausia nugesinu sodą citrinos sultimis, tada supilu pravėsusį rozmarinų nuovirą (aišku, be pačių rozmarinų, jie kaip spygliai, reikia būtinai nukošti), tada lašinu aliejuką ir tiesiai į dušą. Šituo šampūnu reikia gerai ištrinkti galvą ir plaukus. Jis net, sakyčiau, vos vos putoja. Nors nuo putojimo atpratau ir jo nepasigendu. Kol gerai išplaunu plaukus, praeina tikrai kokios 5min, taigi, šampūnas spėja padaryti savo darbą. Tomet reikia LABAI gerai išskalauti. pirštai masažuojant galvos odą svarbiausia išplauti sodą. Plaukas jaučiasi kiek šurkštokas, kol šlapias. Tuomet perskalauju plaukus iš anksto paruoštu ąsočiu šilto vandens su 1 v.š. citrinos sulčių. Tinka ir pusė, ypač jei plaukų mažiau.

Na, tikrai nuostabus naujas ploviklis. Gal man ir vaidenas, bet rozmarinas truputį kvepia :) Na, bent jau labiau nei kiaušinis.

 

Dėl pleiskanų, kurių vis dar mano galvoje pasitaiko. Vieną kartą dariau ajurvedinį galvos odos masažą su šiltu sezamo aliejumi. Darysiu dar. Labai padėjo, bet vienoj vietoj dar pleiskanų likę, reikia kartoti. Beje, po šitos procedūros plaukai liko riebaluoti, teko juos plauti dvi dienas iš eilės. Tas nesmagu, bet turbūt negalima norėti kitaip. Aliejus turi būti įtrinamas lėtai į vis skalpą. Bet kadangi kudlos ilgos, tą padaryti nėra paprasta... Visur pateko to aliejaus. Nors tik vienas šaukštelis, bet... Vienu žodžiu, nenuleidžiu rankų, nes chemijos jokios tikrai nenaudosiu. Kam jos reikia, jeigu plaukams be jos geriau?

Siunčiu užuojautą visoms, kas turite plauti galvą kasdien ar kas antrą dieną. Prisimenu tai su siaubu. O jei dar džiovinate karštu fenu... Jeigu jums pačioms tai nusibodo, kviečiu išdrįsti eksperimentuoti ir atsisakyti šampūnų, palaipsniui pereiti prie gyvenimo be jų, leisti plaukams atsigauti. Be kita ko, laiko susitaupo nesvietiškai daug, kai galvą plauni kartą per savaitę. Nors šampūną darytis užtrunka 10min, bet visgi, manau, verta. O čia įdedu savo ševeliūros foto, kad nemanytumėte, jog meluoju :) Fotografavo mano dvylikametis, kuris pareiškė, kad "jei vaikščiočiau kasdien tokiais palaidais plaukais, tai būčiau išvis graži" :)))) Na, o aš noriu būt graži tik mano vieninteliui, o ne visam pasauliui. Todėl kasdienybėje pinuosi kasas.

Dabar galvoju, kokia nauda iš šitos va juokingos propagandos... Turbūt noriu įtikinti tuos, kurie nori, bet abejoja. Arba nedrįsta tiesiog imti ir nustoti naudoti šampūnus. Man asmeniškai tai buvo atradimas, o eksperimentuoti pradėjau pasisikaičiusi internete, nes nepažinojau nė vieno, kuris realiai pabandė. Žodžiu, triušiukas pati sau buvau, gal ir tebesu. Na, bet nenuplikau, o kaip tik atvirkščiai, tad kodėl gi nepabandžius ir dar kažkam, kam smalsu. Tik nepamirškit - viskam reik kantrybės. Ir meilės sau būtinai reik į tą ploviklį įmaišyti. Kitaip, kažin ar mačys... :)

 

Category: metai | Added by: ievagallery (2014-08-07)
Views: 1250 | Tags: naminis sampunas, be sampuno, galvos plovimas | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

free counters
Entries archive