Friday, 2024-04-19, 11:21 PM
Logged in as Guest | Group "Guests" | RSS

IEVA GALLERY


Publisher

Main » Articles » 2011 dienoraštis/diary2011/dagbok2011 » lapritis/november

Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. Lapkričio 25d.
Kad ir kokios būtume stiprios dvasiškai ar morališkai, visada, na, beveik visada esam silpnesnės už vyrus fiziškai. Kad ir kokios lygios teisės ir galimybės būtų įteisinamos plačiąjame pasaulyje, vistiek likusios vienos prieš vieną su įtūžusiu vyru nesugebėtume lygiaverčiai kautis fiziškai...
Nemanau, kad tai yra pagrindinė priežastis (tas fizinis silpnumas), dėl ko kasdien pasaulyje vyrų smurtą kenčia tūkstančiai moterų. Priežasčių yra daugybė kitų, tiek iš vyrų pusės, tiek iš moterų. Aš jų neketinu analizuoti, nes nematau prasmės. Bet šiandien galime susimąstyti giliau, ką tiesiogiai mes patys galime padaryti, kad smurto sumažėtų. Turime progą pagalvoti apie tai, kaip vertiname vienus ar kitus poelgius bei lyčių skirtumus juose (pvz. neištikimybės, melo atveju ir t.t.). Galime įsivertinti, kiek esame storžieviai ir kritiški kitų kultūrų/rasių/religijų/lyties atveju. Privalome įsisamoninti, kad kovoti prieš smurtautojus visada reikia, ir pačiais efektyviausiais būdais (gal tais pačiais, kuriais jie smurtauja prieš silpnesnius?).
Ar žinote, kad iki pat šių dienų pasaulyje yra tautų, kurios taiko mirties bausmę "užmėtymas akmenimis"? Iranas, Afganistanas, Somalis, Saudo Arabija, Sudanas ir Nigerija. Pastaraisiais metais Irane teismai nuteisia apie 2000 žmonių mirties bausme, iš jų vidutiniškai 10 užmėtoma akmenimis, ir tai vien tik Irane. Ir tai tik statistiniai atvejai, o kiek vietinių kaimukų atvejų visose šiose šalyse, kurie nepatenka į jokią statistiką ar žiniasklaidą? Dauguma nukankintų šia bausme - moterys, taip pat homoseksualūs vyrai. Apskritai ši mirties bausmė taikoma tik už neištikimybę bei "sodomiją", kaip vadinami vyro ir vyro santykiai. Beje, oficiali mirties bausmė užmėtant akmenimis nėra tokia jau sena, toli gražu. Ji Irane radosi po 1979 m. revoliucijos. Aišku, jog tai islamo religijos toleruojamas susidorojimas. Tokios bausmės įteisinimas, užuot ją uždraudus, sakyčiau, yra tipiška šių laikų žiaurumo apraiška, kuomet stipresnis nori absoliučiai kontroliuoti silpnesnįjį.
Sakau nukankintų, nes ši mirtis - košmariška. Anksčiau nesusimąstydavau apie tai. Atrodė šiaip žiauru ir tiek. Kol nepasižiūrėjau filmo "Sorajos užmėtymas akmenimis" (The stoning of Soraya M.), 2008m. Filmas sukurtas remiantis tikru įvykiu. Rekomenduoju pasižiūrėti, ir ne dėl to, kad reklamuočiau žiaurumą ar pan. Bet todėl, kad žinoti, kas ir kaip pasaulyje realiai vyksta - naudinga. Kad nustotume burnoti, jog gyvename per sunkiai, turime per mažai teisių, laisvių ir t.t. Ir dar - kad dar kartą suprastume, jog gyvybė yra didelė dovana, iš Dievo. Todėl žmogaus žemi instinktai, vedantys į sunaikinimą, turėtų būti ribojami, draudžiami ir stabdomi.
Filmas nelabai tinka vakarui, t.y. prieš miegą. Jei jau ketinat jį žiūrėt vakare, tai pasiruoškite taurelę stipresnio gėrimo, nes užmigti be to bus sunku. 
Aš prieš smurtą apskritai. 

Category: lapritis/november | Added by: ievagallery (2011-11-25)
Views: 1550 | Tags: ziaurumas, Soraya, smurtas, mirties bausme, Stoning | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]



Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

free counters
Entries archive