Tuesday, 2018-12-18, 9:03 PM
Logged in as Guest | Group "Guests" | RSS

IEVA GALLERY


Publisher

Main » Articles » 2012 DIENORAŠTIS/DIARY/DAGBOK » gegužė/mai

Kaip senas virsta nauju. Hvordan en gammel blir en ny. 02.05
Et malingsprosjekt "gammel-ny".

Dažymo projektas "senas-naujas".

Av og til sitter jeg i stuen vår og føler at det mangles noe...

Kartais sėdžiu svetainėj, kuri jau beveik beveik, be 5min baigta įrengti (pagal mano įsivaizdavimą ir darbščiųjų rankelių pritarimą) ir man vis atrodo, kad dar kažko trūksta. Na, žinoma, tvarkos čia trūksta visada... Bet kol Vincentas auga, neįmanoma sukurti tokios tvarkos, kuri tenkintų mane. Žmogus pripranta prie netvarkos. Aš irgi pripratau. Peržengiu krūvas žaislų ir šiaip daiktų, išmėtytų visuose kampuose, toleruoju spinteles "puošiančius" užraktus nuo vaikų. Trupinius po kojomis. Ne todėl, kad esu tinginė ar apsileidusi. Tiesiog manau, kad nėra prasmės dėl tvarkos ir švaros atiduoti paskutines savo jėgas. Geriau numoti ranka į tokias smulkmenas ir imtis didesnių projektų!

En dag forsto jeg endelig, hva er det som mangles!
Det sto en gammel hylle ved peisen som bruker vi til esker med ved. Slik at peis og hylla ¨jobber¨ rundt året, bestemte jeg  meg å dekorere denne fort og billig. Det kom tid for den gammel hylla å bli yngre!

Taip besėdėdama su ta nuojauta, kad kažko dar trūksta, pagaliau pamačiau, KO gi. 
Turime gražų židinį svetainėj. Baltą, naudojamą kone apskritus metus. Tai mūsų pagrindinis šilumos šaltinis žiemą, darbinis "baldas". Šalia jo stovi vos prieš pusmetį mūsų pačių sumeistrauta lentyna. idėja buvo mano, nes prieš tai malkos ir viskas, kas naudojama pakurai, tiesiog riogsojo dėžėse. O kadangi iš koridoriaus likvidavome nebereikalingą lentyną, man šovė mintis, kaip ją panaudoti. Gerai, kai yra auksarankis meistras namuose :) Idėja buvo įgyvendinta greitai ir paprastai. Tikslas pasiektas: malkos su dėžėmis tvarkingai stovi lentynoje. Taip ir buvo gerą pusmetį. Bet. Aš vis žiūrėjau į ta kampą ir galvojau, kas gi jame ne taip... Pagaliau protas nušvito! Tikra tiesa, kad viskam savo laikas. Taigi senajai lentynai atėjo metas atjaunėti!
Gaila, nenupaveikslavau jos šalia židinio. Tik išnešusi ją laukan supratau, kad šitą projektėlį galiu fiksuoti ir trumpai aprašyti. Gal kas nors pasinaudos mano idėja kaip greitai, paprastai ir pigiai suteikti sau džiaugsmo :) Man pačiai pvz labai tokios idėjos patinka. Tad pradedu lentynos istoriją.

Senas baldas buvo toks.
Det gammelt møbel så ut sånn.
Kadangi mūsų svetainė balta ir baltai juoda, tad niekur nuo šių spalvų nutolti neketinau. Nebeturiu nebrangaus vienkomponenčio sendinimo lako, tad rinkausi sendinimą nutrynimais. Norėjau, kad šis baldas nebūtų didelė nei laiko, nei priemonių investicija. Jo paskirtis labai paprasta, be to, jis nuolat "dirba" - dėžė kasdien papildoma malkomis, ją dedant/traukiant lentyna dėvisi. Tad reikėjo dekoruoti paprastai, ir kad dekoras atlaikytų tą darbą.

Først og fremst slipte jeg alle innvendige og utvendige flatene. Fjernet støv. Da malte svart akrylmaling de flatene som skulle dekoreres etterpå. 
Pirmiausia švitriniu popierium lengvai pašveičiau visus paviršius, iš išorės ir iš vidaus. Gerai nuvaliau dulkeles.
Tuomet juodais akriliniais dažais nudažiau tas vietas, kurias norėsiu sendinti.
Da malingen tørket, smurte jeg voks på svart farge.
Etterpå malte første lag hvit akrylmaling og forlot den tørke. Etterpå malet jeg to ganger til. En siden og en del av oppe flaten dekket jeg med tapeter. 
Kai dažai nudžiūvo, o tai įvyko itin greitai nes dirbau lauke saulėtą dieną, visus juodai dažytus paviršius ištryniau vašku. T.y., imame paprasčiausią žvakę ir ja išvaškuojame ten, kur norėsime nutrinti viršutinį dažų sluoksnį. Vaško gumulėlius truputį apvaliau popierine servetėle.
Tolesnis žingsnis - dažyti baltai. Pirmas sluoksnis. Džiovinimas. Antras sluoksnis. Vėl džiūvimas. Trečias sluoksnis. Beje, dažiau tik tiek, kiek vizualiai reikia. Nedažiau tos pusės, kuri stovės prie sienos, nei lentynų to galo, kurio nesimatys. Be to, sugalvojau, kad pusę lentynos galiu ištapetuoti, dėl įdomumo ir suderinimo su sienomis (tapetų likučių turėjau). Žodžiu, kaip sakiau, nei laiko, nei priemonių neivestavau daugiau, nei buvo būtina. Tačiau nudažiau visus matomus išorinius ir vidinius paviršius, kad būtų išbaigta. 
Tapetavau dalį lentynos šono ir viršaus.

Til slutt slipte jeg del av den overste hvit farge for svart farge å bli synlig (de stedene som ble dekket med voks over svart maling). Jeg malte og dekorerte bare de flatene som skulle være synlige. Slik at denne hylla brukes så ofte, ønsket jeg ikke å investere mye tid og tiltak. Det viktigste er at den bli vakrere enn før og at den utfør sitt formål.
Kai nudžiūvo trečiasis sluoksnis, beliko imti vėl švitrinį popierių ir švelniai pasendinti tas lentynos vietas, kurios bus matomos. 
Ilgai galvojau, ar nereikėtų visko dar ir nulakuoti. Bet kiek turiu patirties su baltais dažais ir lakavimu, dažnai dažai šiek tiek pakeičia savo spalvą nulakavus, t.y. pagelsta. Tad nelakavau. Manau, kad toks dažymas laikys keletą sezonų. O kai nusidėvės ir gal kartu nusibos, tai bus proga įgyvendinti dar vieną atjaunėjimą :) Be to, dar sumaniau nudažyti viena dėžę baltai. Dėžė plastmasinė, tamsiai mėlyna, beveik juoda. Dažiau tyčia tik vieną sluoksnį, man patiko, kad ji tokia su teptuko brūkšniais ir šiek tiek persimato tamsus dugnas - nebereik nė sendint.
Så har vi resultaten! 
Štai kokį rezultatą turime! 
 

Det tok en og et halv time (ekskludert tørketid) for å renovere den gammel hylla til den nye!
Dėl įdomumo suskaičiavau, kiek laiko viskas truko. Šveitimas ir dažymas juodais dažais - 10min. Vaškavimas 5min. Dažymas baltais dažais 3x 15min. Aptrynimai 5min. Tapetavimas 10min. Taigi, neskaitant džiūvimo laiko, užtrukau nepilnai pusantros valandos. 
Nå sitter jeg på sofaen helt fornøyd med jobben min :)
Dabar sėdėdama ant sofos esu tikrai patenkinta. Nes akivaizdu, kad šita lentyna negalėjo būti tiesiog medinė... 
Patikėkit, mane pačią tokie projektai "veža" ir įkvepia. Kadangi orai buvo nuostabūs visas tris pastarąsias dienas, o dar ir šiandien, tai teptukai ir dažai dar nebaigė savo darbo. Kitas projektas - lauke. Pasirodysiu kitą dieną.
Jeg har begynt et malingsprosjekt til. Skal vise neste dag.
Category: gegužė/mai | Added by: ievagallery (2012-05-02)
Views: 835 | Tags: renovasjon, lentynos dekoravimas, baldu atnaujinimas, ideer for hjem, dekorasjon | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

free counters
Entries archive