Tuesday, 2018-12-18, 9:05 PM
Logged in as Guest | Group "Guests" | RSS

IEVA GALLERY


Publisher

Main » Articles » 2011 dienoraštis/diary2011/dagbok2011 » lapritis/november

Šv. Martynas. Susitikimas miške. Lapkričio 11d.
Šv. Martynas - paskutinė rudens šventė. Ši diena man tikrai prasidėjo ypatingai. Rytą visai netoli namų sutikau elnią - pirmą kartą mačiau iš taip arti. Sustojau ir aš, ir jis (aš - su mašina). Jis stryktelėjo kelis šuolius link miško, ir vėl sustojo, atsisuko ir žiūrėjome vienas į kitą. Jis toks didelis ir toks gražus. Na, toks labai įspūdingas, grakštus... Ir tokia didelė nosis, ir garai, išpūsti iš jos. Galėčiau rašyt ir toliau apie jį, bet turbūt labiau iš fantazijos, nes susitikimas buvo labai trumpas, bet sureagavau labai emocingai, ir atrodo, kad per tą akimirksnį įvyko labai daug, pastebėjau labai daug.. Iš tiesų viską užfiksavo širdis. O perpasakojant turbūt daugiau įsijungia protas :)
Dar apie Šv. Martyną.
Dvi portugalės menininkės pasakojo mums, kad tą savaitę portugalai labai švenčia (jie nėra taip apsirgę Helloweenu, kaip likusi Europa ir ypač Amerika) - geria šviežią naujojo derliaus vyną, valgo sardines ant duonos riekės, ir keptus kaštonus, kurie anksčiau buvo gatvėse parduodami supilti į iš laikraščio susuktą piltuvėlį, o ES tai uždraudė, tad dabar pilami į popierinius maišelius, dėl ko prarado dalį savo žavesio ir buvo sugadinta sena tradicija... Šios dvi menininkės keptus kaštonus piltuvėlyje dabar lipdo iš molio ir pardavinėja kaip relikviją, kad tradicija galutinai nepasimirštų... 

Kelis kartus per savaitę pas jas renkasi studentai - mokosi piešti, lipdyti. Vieną vakarą užėjau pasižiūrėt, kaip tai vyksta. Buvau maloniai nustebusi, kad studentai - tai pagyvenusios ir net senstelėjusios moterys. Šnekučiuodamos jos tapo, lipdo, piešia. Dirbtuvėlėje gyvena du šuniukai, mažas juodas katinėlis ir du balandžiai, kurie rado čia namus. Įdomi kompanija. Mes iš šių menininkių pirkome molinę pasagėlę namams :) 

Na o čia - mūsų su Jovaru moliūgas Šv, Martyno ir rudens pabaigos proga. Jį virtualiai dovanojame Jovaro mylimam pusbroliui Martynui. Martynai, mes tave mylim ir laukiam kitų susitikimų!!! Visą vakarą Martyno besišypsantis moliūgas švytėjo žvakele.


Category: lapritis/november | Added by: ievagallery (2011-11-12)
Views: 655 | Tags: portugalija, moliugas, martynas, rudens svente | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

free counters
Entries archive