Tuesday, 2018-12-18, 8:09 PM
Logged in as Guest | Group "Guests" | RSS

IEVA GALLERY


Publisher

Main » Articles » 2011 dienoraštis/diary2011/dagbok2011 » gruodis/desember

SU ŠIRDINGOMIS KALĖDOMIS! nepopuliariai... Gruodžio 23d.

Ar niekad nepagalvojate, kad šventės mūsų gyvenime užima labai daug vietos? Kad jomis būname "susargdinami" nuo pat mažumės, ir sergame dažniausiai visą gyvenimą. Ir visa tai, ko gero, yra todėl, kad gimstame VISUOMENĖJE, joje augame, iš jos semiamės patirčių, ir visokių jos "išminčių". O dar masinės žiniasklaidos ir tradicijų dėka kasmet per šventes esame priversti "švęsti". Nesvarbu, ar norime to, ar nenorime. Praktiškai nebeįmanoma "nešvęsti", nes atrodai pats sau nenormalus. Ir pati didžiausia metų liga - Kalėdos (sutikite, Velykos yra kiek mažesnė šventė). Daugumai ji nesiasocijuoja nei su Kristumi ar Jo gimimu, nei su pasninku (dvasiniu bei fiziniu valymusi, būdingu ne tik krikščionimis, bet ir senovės pagoniškoms religijoms), o labiausiai - su išeiginėmis, dovanomis ir apsivalgymu.

Nebijokite, nenoriu pasakyti, kad aš nešvenčiu Kalėdų. Švenčiu, nes reikia. Praktiškai - dėl vaikų. Bet vis galvoju, ar nedarau jiems meškos paslaugos... Aš žinau, KAIP smagu yra gauti dovanas. Bet iš paskutiniųjų stengiuosi, kad dovanos būtų ir kažkas reikalingo, ne tik linksminimui ir begaliniam vartojimui mūsų ir vaikų smegenyse tręšti... Man smagu, kai Kalėdų laiku namuose dažniau nei įprastai dega žvakutės, kai spindi žaisliukai, girliandos. Bet vistiek aš galvoju, kad tai, kaip šios šventės yra švenčiamos XXI amžiuje, yra peržengę visas ribas. Ir kodėl gi mes nešvenčiame ramiai, kukliai, kodėl nemokame džiaugtis tyliau, be fejerverkų? Manau, todėl, kad visuomenė to nemoko, nes jai tai nenaudinga. Bet gal tai liečia visokias šventes, ne tik Kalėdas. Tik vargšės Kalėdos tapo tokia masine beprotyste, kuri kuo toliau, tuo labiau varo mane į neviltį. Nes nuo to nėra kaip atsiriboti. Nes REIKIA jas švęsti.

Na, kadangi aš šioj vietoj nieko negaliu pakeisti, tai, užuot bambėjusi, stengiuosi "švęsti" savaip. Negana to, kad apskritai nesu didelė mėgėja didelių balių, puotų, festivalių, bet ir šiaip manau, kad šventės ir išeiginės turėtų būti dovana, kurią įvertintume sveikai ir skirtume poilsiui, pabuvimui su šeima ar draugais KITAIP. Ir tikrai nebūtinos dovanos. Dovanos per Kalėdas išvis nežinau iš kur radosi. Šiuolaikiniai vaikai nesikuklina numeruoti iki 10 dovanų sąrašus ir pyksta kažko negavę. Na, argi tai - sveika? Man - ne. Ir mano vaikams - ne. Dovana gali būti ir mandarinas, nesvarbu, kad jį gali gauti ir šiokią dieną. Dovana gali būti stalo žaidimas su vaiku, nes kasdienybėj tiek mažai tam randame laiko. Arba gražus filmas visai šeimai. Ir visai nebūtina tam laukti Kalėdų. Kaip kokios "išsipildymo akcijos"... 

Beje, esu tikra, kad pasaulyje pilna vienišų, ir ligotų, kurie net galvoti nenori apie jokius šventimus. Bet visuomenė juos "gelbsti" - siunčia dovanas, priverčia švęsti... Tarsi galėtų juos paguosti arMan tai atrodo ne tik kvaila ir nereikalinga, bet net ir pažeidžia tam tikras žmonių teises. Aš tikiu, kad yra žmonių, kurie apskritai nešvenčia Kalėdų ar panašių švenčių. Bet gal jie švenčia, savaip, kitokias šventes, apie kurias nežinome ar pamiršome - metų laikų pradžią ir pabaigą, derliaus nuėmimą ir pan. Šventės turi turėti prasmę. Kai prasme tampa sočiai prisikirsti ir apsikeisti dovanomis, tai panašu, kad visuomenė sunkiai serga ir net apie tai nežino...

Aš myliu Kalėdas. Bet tokias, kokias aš pati jas matau ir jaučiu. Kalėdas po adventinio susikaupimo, net jei pasninkas nepavyko taip, kaip tikėjausi.. Kalėdas - žiemos nešėjas, net jei tą žiemą tenka tik prisiminti ar įsivaizduoti, nes juk neužsisakysi sniego ir šalčio kasmet Kalėdoms :) Kalėdas prieš įžengiant į Naują metų skaičių. Kalėdas, užbaigiančias šiuos metus: mintyse, darbuose, planuose. 
Su ŠIRDINGOMIS KALĖDOMIS, mielieji!

Category: gruodis/desember | Added by: ievagallery (2011-12-23)
Views: 672 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

free counters
Entries archive