Friday, 2018-11-16, 8:49 PM
Logged in as Guest | Group "Guests" | RSS

IEVA GALLERY


Publisher

Main » Articles » 2011 dienoraštis/diary2011/dagbok2011 » gruodis/desember

pradėjau vaikščioti į baseiną. Gruodžio 14d.

Vakar vakare vėl buvau baseine. Paskutinį kartą plaukiojimu mėgavausi pernai sausį, su jau dideliu Vincuku pilve. Prisimenu, kad plaukti būdavo nepaprasta: kol nuplaukdavau iš vieno galo į kitą (baseinas apie 25m ilgio), rėmuo užgrauždavo negyvai, ir kvėpuoti būdavo sunku... Visgi baseinas buvo vienintelė vieta, kur kūnas bent trumpam įgaudavo kažkiek nesvarumo, „lengvumo", raumenys padirbėdavo, ir protas atsigaudavo.

Šį kartą irgi nusipirkau abonementą 12 kartų. Taip ir pigiau, ir įpareigoju save lankytis daugmaž reguliariai.

Pernai su pilvuku nuplaukdavau 10 distancijų (tų po 25m), maždaug 20min, su pailsėjimais. Tada padarydavau mankštelę vandenyje ir eidavau pasikaitint pirtelėn. Vakar baseine jaučiau didelį malonumą, norėjosi judėti, plaukti, kvėpuoti. Šiaip esu mėgėja nuklysti į svajas, kai veikla tokia kaip plaukimas – na, kai praktiškai nereikia galvoti, ką darai. Tačiau šį kartą stengiausi būti „čia ir dabar". Norėjau suvokti, ką jaučiu, kaip jaučiasi mano kūnas. Kaip vanduo jį apglėbia, kaip raumenys dirba, kaip keičiasi temperatūros pojūtis. Baseine gana vėsu. Vanduo turbūt kokių 25 laipsnių. Dušuose dar vėsiau. Sušylama tik po dušu arba saunoje. Taigi, įkristi į tą vėsoką vandenį pradžioj nėra taip jau smagu. Bet reikia plaukt, kad sušiltum. O paskui temperatūra pasidaro kaip tik. T.y. temperatūros pojūtis.

Vakar nuplaukiau 10 distancijų per maždaug 12-13min (ten kabo laikrodis, aš jį vos įžlibinu be akinukų, bet tikiuos, neapsirikau). Tada pasėdėjau saunoj kokias 15min. Tiksliau, pagulėjau, viena. Labai myliu pirtį, visokių rūšių, ypač garinę, turkišką ir ne per karštą sauną. Paskui vėl ėjau plaukti – dar 10 distancijų. Tada vėl į pirtį. Pakako. Kitą kartą plaukimo krūvį didinsiu. Plaukti tirkai buvo smagu, tik pasigailėjau nepasiėmusi vandens akinių. Norėjosi panardint galvą plaukiant, kad stuburas pilnai išsitiestų, nugarai trūksta patogumo, kai galva iškelta virš vandens. Manau, kad taip plaukti ilgėliau iš viso kenksminga stuburui. Kitą kartą nešiuosi akinukus ir bandysiu dar labiau susikoncentruoti į plaukimą. Kad ir kaip malonu svajoti, visgi naudinga kartais susikoncentruoti į tai, ką darai ir ką jauti tai darydamas. Nes kūnas labai daug ką pasako – kur jam skauda, ar nepatogu, o kur labai komfortiška. Kadangi mano plaukimo seansai iš esmė skirti labiau kūnui (mintimis atitrūkti galiu saunoje), tai tą ir stengsiuos daryti.

Beje, į baseiną einu „suagusiųjų valandą" – du kart per savaitę nuo 20 iki 21 val yra tas laikas. Susirenka labai įvairaus amžiaus žmonės, dauguma – pagyvenę. Konkretus tikslas – plaukioti. Iš pernai pamenu, kad būdavo vakarų, kai baseine nelabai daug vietos būdavo, kiek žmonių prisirinkdavo. Vakar buvo visai nedaug, gal dėl švenčių – daugumai prasidėjo ir įsibėgėjo vakarėliai, vaikų šventės ir pan. Tuo geriau man, ramiau plaukioti.

Beje, norvegai daug labiau praktikuoja palukimą, nei lietuviai. Čia vaikai mokyklose mokomi plaukti, yra tam tikri dalykai, kuriuos išmokti privaloma (nardymas atsimerkus, daiktų paėmimas nuo dugno, plaukimas po ir ant vandens ir kt.). Savaitgaliais baseinai pilni žmonių – einama šeimomis, nuo vos pradedančių vaikščioti vaikų. Kažkas panašaus čia su plaukimu, kaip ir su slidėmis – vaikus moko nuo mažumės, tai jiems tampa  beveik kasdienybe. Be to, laikoma svarbu, kad vaikas, ir po to – suaugęs, mokėtų plaukti, ir net mokėtų išgelbėti kitą. Gaila, kad mokykla, kurios baseine pernai Jovaras turėjo plaukimo pamokas, šiemet remontuojama, tad plaukimo jie nebeturi. Gal turės kitąmet vėl. Bet ko gero praktiška būtų jį vežti plaukioti į baseiną. Ne tik išsidūkti, bet ir pasiplaukioti (bandysim susitarti). Galvoju, kad baseino abonementas jam būtų gera dovana Kalėdoms...

Category: gruodis/desember | Added by: ievagallery (2011-12-14)
Views: 669 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

free counters
Entries archive